Muhabbet Kuşu Hamile Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Merhabalar, bugün sizlerle muhabbet kuşu besleyenler en çok aradığı sorulardan bir tanesini cevaplayacağız. Muhabbet kuşum hamilemi? , Muhabbet kuşumun hamile olduğunu nasıl anlarım?, Hamile Muhabbet Kuşu Nasıl Anlaşılır? Hamile muhabbet kuşları nasıl anlaşılır? gibi soruların cevaplarını makalemizde bulabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Hamilelik Belirtileri

Öncelik olarak hamile muhabbet kuşlarının kuyruk başlangıç kısmı şiş olur. Kanatlarının tam bittiği noktalar yukarıya doğru oval olur. Kuyruğu aşağı doğru düşük ve kuş devamlı nefes alır verir. Kuyruğunu sallar, kanatlarını titretir. Dışkıları ise normalden kat ve kat büyük olabileceği gibi çok sık dışkı yaparlar. Popo kısımları yukarıya doğru şiş olduğu gibi aşağıya doğruda şiş olur.

Muhabbet Kuşları Kaç Gün Arayla Yumurtlar?

Muhabbet kuşları 2 gün arayla yumurtlarlar çünkü yumurtaların bir oluşma süreci vardır. Bu süreçte kuşlarınıza bol bol kalsiyum ihtiyaçlarına, yumurta kabuklarının oluşması için kalamar kemiği vermeniz gerekiyor. Aynı zamanda yumurtanın doğum oranını arttırmak için yumurta maması gibi mamalarda verebilirsiniz.

Muhabbet Kuşları Ne Zaman Kuluçkaya Yatarlar?

Muhabbet kuşları hemen kuluçkaya yatmazlar. 2-3 gün sonra 4 tane yumurta biriktikten sonra yumurtaların üzerine yatarlar. Çünkü hepsinin aynı zamanda çıkması gerekmektedir.

Yorum Yapınız